P Ř I H L Á Š E N ÍH L A V N Í _ M E N U


N A P O S L E D Y
A K T I V N Í

Kategorie: Realia

Humans

http://alterra-rpg.cz/upload/Realia/Realia/Rasy/Lid%C3%A9/elovek-1.png

Lidé, poměrně rozšířená rasa, která obývá snad každý kout Altery. Najdete je ve Frystabergu, Lumině, Pertanianu, Pulchramu, Salangu, Collegiu i na Valamukhi. Dokonce i na Edenisu nějací lidé žijí, byť se jedná spíše o otroky, nebo budoucí svačinu či oběd. Jedná se poměrně o houževnatou a silnou část obyvatelstva, byť nevinikají žádnými zvláštními či specifickými vlastnostmi.
Velice snadno a rychle se přizpůsobují novému prostředí, a i když někdy potřebují celé generace k dalšímu vývoji, aby se na daném území bez problémů usadili, vždy to dokáží. Lidé jsou startovním polem pro každou magii, nejen že ji jsou schopni snadno podlehnout a nejsou vůči ní odolní, ale silnější z nich ji dokonce dokáží vstřebat – takto potom vznikají Mágové, Achakové, ale také Skyggeni, kteří díky této vlastnosti mohou tělo posednout.

http://alterra-rpg.cz/upload/Realia/Realia/Rasy/Lid%C3%A9/elovek-2.png

Jsou velice zruční a bystří, nemají žádné nadpřirozené schopnosti (Pokud nedojde k vtělení duchu - Achakové, nebo probuzení magie - Mágové). Ačkoliv mezi lidmi najdete množství "kouzelníků", věštkyní, kartářek či zázračných kořenářek – jedná se spíš o triky nebo znalosti hvězd. Většinou jsou věštecké předpovědi z karet a čarovných koulí velice nepřesné a jejich čtení hvězd má k magii astrologie skutečně daleko. Nemají ani nijak zvlášť vyvinuté smysly, dalo by se říci, že jsou zcela obyčejní a mohou se spoléhat jen na to co se sami naučí a s čím se narodili. Věří na osud a málokdy jdou proti němu, už snad jen proto, že by tak mohly zneuctít vlastního boha.
Lidé jsou velmi různorodí, najdete mezi nimi snědé i bledší typy, blond, brunet, zrzek nebo nějaký pokus přírody o melírované vlasy. Oblékají se převážně velice jednoduše a hlavně tak, aby oblečení bylo praktické pro práci. Nejčastěji potkáte muže v plátěných kalhotách a košili, a ženu v sukni s košilí a vestičkou s pevným vázání vpředu nebo vzadu.
Bohatší vrstvy této společnosti, tedy hlavně zdejší rody pak upřednostňují vybranější oblečení v podobě vyšívaných šatů – které ovšem stále splňují jistý druh komfortu. Mají sice korzet, ale pouze látkový a tolik nesvazuje tělo od pohybu, nadýchané sukně byste u nich také hledali jen stěží. Hlavní ozdobou dámských šatů jsou převážně vycpané rukávy a volány. Obvykle doplněné o rodinné šperky. Urození Muži dávají přednost oblekům a plášťům, obvykle mají kolem pasu opasek, na kterém nosí meč a své osobní věci. Zdejší stráže jsou pak oděni podobně, akorát jim chybí pláště a ozdobné spony, které je drží pohromadě.

Stejně tak mezi lidmi naleznete všemožné druhy zaměstnání, od farmářů, klenotníků, kovářů, tkalců, švadlen, krejčích, služebných až po posly, kuchaře, stráže - zkrátka na co si člověk dokáže jen vzpomenout a čeho se zvládne chytit za pačesy.
Ačkoliv nejsou nijak schopni magii ovládat, nosí v sobě určitou část magie, která jim dovoluje stát se právě mágy nebo umožnit do těla vstup démona, aby mohli být přetvořeni ve Skyggeny. Možnost stát se mágem většinou vyprchává kolem 30 roku života, kdy je jasné, že k probuzení magie již nedojde.