P Ř I H L Á Š E N ÍN A P O S L E D Y
A K T I V N Í

< návrat zpět

2 část registrace


Téma: Tistil rss

Zaslal/a 12.5.2022 19:52

NICK: Annen
Informace o vás: první postava zde, několik tRPG už jsem hrála, takže už úplný nováček nejsem...
Jak jste se o nás dozvěděli?: spolupráce(Mois Gris)

jméno: Tistil Vanduo
rasa: mág
království: Frystaberg
věk: 16
zaměstnání: lovkyně - učednice
Faceclaim: Charlotte Hope
fotky:
https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/971075551915814912/8035b11907ab418dc31dea09ae0a7a42.jpg
https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/971075605326094386/f4816165c24a9284ba56b2f259dada40.jpg
https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/971076435525644318/1b4ecb6c255153c88f37cb3e83b6f9fb.jpg
https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/971076904855691274/unknown.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/970196580139405372/unknown.png

https://cdn.discordapp.com/attachments/928013940485673010/971077871504334928/unknown.png
https://tenor.com/view/washington-state-north-cascades-river-nature-majestic-gif-11111063

rodina:
Bjorfer Vanduo - Tistilin otec a mimo jiné také jeden z nejlepších lovců ve vesnici. Proto není s podivem, že toto řemeslo předal i své dceři, i když ne všem se to zamlouvalo. Podle světlých vlasů lze na něm ihned poznat, že je to starousedlík a jeho rod žije v na těchto nehostinných místech už dlouhou dobu. I když se to nemusí zdát, už viděl kousek světa, přesněji řečeno se mu poštěstilo dostat se ve zdraví do Collegia a zpátky a o svých cestách rád vypráví.
Miria Vanduo - Velice divoká žena, která je mimo jiné matka Tistil a ohnivý mág. Možná proto vydržela cestu z Collegia, odkud si jí Bjorfer přivedl, bez větší újmy. Jak už bylo řečeno, není starousedlík a i svým zjevem to dává celkem výrazně najevo, zvláště tmavými vlasy a nedá se říci, že by byla u vesničanů zrovna ve velké oblibě. Vyučování Tistil v lovu silně podporovala a když zjistila, že její dcerka přeci jen nějakou tu magii má, byla radostí bez sebe. Dokonce byla první, kdo navrhl, aby se Tis vydala do světa.
Uring Vanduo - Matčin mazánek, což se projevuje zvláště tím, že je každý rok na své narozeniny podrobován matkou zkoušce, zda se v něm neprobudí magie, prozatím bezúspěšně. Sám Tistilin bratr zastává názor, že by se bez této výsady s radostí obešel a tak celkem závidí své sestře, že mohla odejít. Jinak však byli sehraná dvojka a společně provedli kdejakou lumpárnu.

magie: voda
zajímavosti: Bojí se hluboké vody (pokud není zrovna zamrzlá). Nemá ráda zvířata (zvláště vlky) a pokud zrovna neloví, raději se jim vyhýbá.
dovednosti: Dá se říci, že jediná věc, která jí opravdu jde, je lov, hlavně střelba z luku, ale celkem se vyzná i ve stopách zvířat. Dokonce už dokáže menší zvířata stáhnout, ale to pak ta kůže za moc nestojí, často je děravá a pořádně se na nic nehodí. Zná výrobu jednoduchého luku a šípů, což je pro lovce, co bývají na lovu i několik dnů, povinnost, ale samotná výroba už trochu pokulhává, zvláště výběr vhodného dřeva. Možná by se dalo ještě zmínit zašívání oblečení, i když potom nevypadá nikterak slavně a vyrábění kožených řemínků.
Ovšem je zde i několik věcí, které jí vyloženě nejdou. Mezi ně se počítá plavání, nebo spíše neplavání, neboť jde okamžitě ke dnu, dále je to vaření, kdy se jí sice podaří jídlo nespálit, ale to je tak všechno. Celkově jí domácí práce úplně nejdou, takže nějaké vyšívání většinou končí dosti neslavně. Starání se o zvířata nebo rostliny jí už vůbec nejde a také se o to mockrát nepokoušela. Taktéž v čtení se moc nevyzná, přesněji řečeno vůbec, tudíž očekávat od ní ocenění literárního díla je jaksi zbytečné.
body: Vytrvalost - 15
Síla - 15
Rychlost - 10
Obratnost - 10

vzhled: Tistil je spíše drobnější postavy, v jejím kraji by jste si jí ani nevšimli. Bledý obličej, jež je typický pro obyvatele těchto typických míst, rámují neposedné hnědé vlasy, které někam po lopatky. Pod nevýrazným obočím se lesknou tmavě hnědé oči, které vše pozorně sledují. Nos je drobnější a pod ním jsou tak akorát velká ústa.
Většinu času jí můžete zahlédnout v teplém kožichu, k němuž patří i kápě, jež se dá v případě nutnosti přehodit přes hlavu a který jí sahá až po kolena. Pod ním je delší košile, která je už dosti záplatovaná a přes ní vesta z kůže. Kožich má připásaný pevným opaskem, na němž je u pravé nohy nůž. Nohy jí hřeje tlustá sukně z vlny, jež se však dá dobře vykasat a pod kterou jsou ještě kalhoty, jež chrání nohy před sněhem a které nejsou většinou vidět a jsou zakasané ve vysokých botách. Na zádech nosí zavěšený toulec se šípy a přes rameno luk.
Stejně jako každý jiný mág, i ona má na těle magickou značku. Tvarem připomíná přeškrtlé písmeno S, průsečíkem těchto dvou čar prochází ještě jedna, na jejíchž koncích je něco jako fábory, přičemž ten u špičky písmena se zužuje doprava a ten dole doleva. Značka je jen o trochu větší než vlašský ořech a nachází se těsně nad zápěstím pravé ruky. Tistil jí mívá většinou zakrytou, neboť na sebe nechce přitahovat přílišnou pozornost. Není to ani příliš složité, neboť košile i kožich mají dlouhé rukávy, ale pro jistotu má přes ní ještě uvázaný pruh látky.

povaha: Nenápadná osoba, řeknete si, pokud jí neznáte a ona proti tomu nebude protestovat. Bude stát někde v koutě a vše si bedlivě prohlížet, možná o něčem uvažovat, ale nejspíše to nepoznáte, nanejvýš bude působit trochu zasněným dojmem. Ovšem může se stát, že přeci jen upoutá vaši pozornost a rozhodnete se zapříst rozhovor. V tom případě z ní vypadne pozdrav a pravděpodobně si vás dál nebude zdánlivě všímat, ale zatím si vás odhaduje. Avšak nenechte se touto nevšímavostí odradit a načněte nějaké téma. Není doporučeno probírat něco nezáživného, jako je počasí, oblečení a podobně, neboť tím si její pozornost nezískáte. Ale začněte z jiného, zajímavějšího soudku a hned si získáte její pozornost. Možná to nejdřív nebude tak vypadat, ale postupně se začne zapojovat do hovoru a za chvíli už se slova rozproudí jako řeka.
Určitě není doporučováno pokoušet se jí rozčílit, i když by to byla sázka, protože v lepším případě byste mohli odejít s nějakým nelichotivým označením, v horším pak přijít k menší újmě na zdraví. Samozřejmě pokud se jedná o přesilu, můžete si na tyto projevy zajít chuť, neboť v tom případě se zamračí a dál nic, tvář bude jako z kamene. Ovšem zatím v duchu vymýšlí rafinovanou pomstu, kterážto se následně neuskuteční.
Pokud se vám podařilo se spřátelit a ničím jste jí nenaštvali, bude v ní mít celkem sdílného společníka, který má pochopení i pro nějakou tu legraci, zvláště na účet nepřítele, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Pokud jí vidíte poprvé, můžete mít pocit, že nelze v žádném případě poznat, co si v danou chvíli myslí, ovšem přátelé už mají její nenápadné projevy vyzkoumané. Například pokud je nervózní, nebo má strach, začne si mnout místo, kde má svojí značku. Hněv není tak těžké rozeznat, neboť ten se často neobejde bez slov. Zato radost skoro nepostřehnete, možná z tónu hlasu, ale jde to dosti těžko.
Pokud by vás snad někdy napadlo, že by jste jí mohli vzít na projížďku na lodi, nebo jen k nezamrzlému jezeru, vězte, že to není dobrý nápad. V prvním případě můžete očekávat, že budete odmítnuti, v druhém se bude nejméně zdráhat. A pokud namítnete, že je přeci vodní mág, možná se dozvíte, že jste hlupák a co se do toho pletete. Také není nejvhodnější jí jako dar dát jakékoliv zvíře, neboť nadšení a ani vděku se u ní nedočkáte a zvíře se nejspíš velmi brzo octne někde jinde.

historie: V malé vesnici na severu Frystabergu se málokdy našel někdo, kdo by byl takový odvážlivec, blázen nebo obojí, aby se vydal ze svého rodiště někam do neznáma. Pokud se však i přesto někdo takový našel, málokdy se vrátil ze svých cest zpátky a proto pokládali vesničany takovéto odvážlivce rovnou za mrtvé. Mezi tyto dobrodruhy patřil i lovec Bjorfer Vanduo, rodem čistokrevný vesničan. Po oznámení svého úmyslu byl dlouho přemlouvám, aby neodcházel, však dobrých lovců je vždy třeba, ale bylo to k ničemu. Ten tvrdohlavec přesto odešel a ve vesnici ho ještě ten den oplakali. Jaké však bylo překvapení, když se po dlouhé době vrátil a dokonce se ženou, kterou označil za svojí manželku. Miria Vanduo, původem z Collegia, nebyla přijata zrovna s radostí a to, že byla mágem, jí na oblíbenosti nepřidalo. Nedá se však říci, že by jí to nějak rmoutilo.
Pár měsíců potom se páru narodila dcera, jež dostala jméno Tistil. Nedá se říci, že by měla jednoduché dětství, spíše naopak. Matka měla utkvělou myšlenku, že i když její dcera nemá značku, tak určitě magii probudí, takže málem nebylo dne, kdy by se jí nepokusila alespoň vylekat. Úleva přišla teprve s tím, když jí otec shledal dostatečně stará, aby mohla s ním na lov. Tento nápad Miria schvalovala, neboť došla k názoru, že i pro budoucího mága může být k užitku naučit se také něco dalšího, vesnice už tak nadšená nebyla. Chvíle, kdy byla Tist s otcem na lovu, se staly její nejoblíbenější, nemusela se bát, že na ní matka zase něco šije, i když ani lov se neobešel bez nebezpečí. Úleva od těchto zkoušek přišla až s narozením bratra Uringa, protože od té chvíle byl zase v centru pozornosti on. Ne že by si to nějak užíval.
Když získala zručnost a zkušenosti ve svém řemesle, mohla se sem tam vydávat na lovecké výpravy i sama. Na jedné samostatné výpravě však měla pěknou smůlu a narazila na smečku vlků. Vlci byli vyhladovělí a Tistil byla nejbližší kořist v dohledu, takže na ní zaútočili. Luk je dobrý na větší vzdálenosti, ale na boj zblízka je trochu nešikovný, takže nejlepší obranou byl útěk. Bohužel, hladové šelmy jí zahnaly na zamrzlé jezero, kde byl pohyb o dost ztížený. Když už se Tis myslela, že je po ní, před ní se z ledu a vody začalo tvořit zvíře. Když ledový medvěd nabral tvar, zaútočil na přítomné vlky. Zatím Tistil strašně rozbolela pravá ruka, ale všechny její myšlenky se upínaly k útěku. Naštěstí medvěd vlky dostatečně zaměstnal a podařilo jí se podařilo následně uprchnout.
Po návratu domů se ukázalo, že se jí na ruce objevila značka. Matka z toho měla obrovskou radost, vesnice z dalšího mága nadšená nebyla. Miria začala dceru učit, ale moc se toho Tist pochytit nepovedlo. Proto matka došla po nějaké době k názoru, že by se měla Tis vydat do světa a najít si učitele, kdo by stejně jako ona, měl vodní magii. Otec také neměl moc námitek, však poznat kus světa jí jedině prospěje, a tak se začaly chystat přípravy. Brzy bylo vše připraveno a Tistil se vydala pryč z vesnice.

Zaslat odpověď >

icon #000706
Adorin Celes
Zdravím,
znovu tě vítám, pročetla jsem si registraci a mám k ní pár výhrad, které bude nutné opravit.

1) Fotografie postavy jsou v nízkém rozlišení, prosím uprav odkazy na fotky přímo z webu nikoliv náhledy z discordu, děkuji.

2) Tvá postava pochází z Frystabergu, tam je nutné si uvědomit, že se jedná o zemi, kde žijí převážně Raksasové a tudíž vesnice ve které by byli pouze lidé - podmínky to úplně nedovolují, během zimních měsíců jsou tam teploty za dne až -60°C, neustále tam sněží a na všem leží více jak 3 metry sněhu (EXTRAS - POČASÍ). Pokud by tedy byla z nějaké vesnice na severu Frystabergu budiž, možné to je, ale její otec by jako člověk rozhodně nebyl považován za "nejlepšího lovce ve vesnici" - v porovnání s Raksasy nemá šanci.
Také předpokládám, že je člověk, jelikož Raksas a Mág spolu dítě počít nedokáží (EXTRAS - POTOMSTVO/KŘÍŽENÍ RAS)

3) Což mě přivádí k matce - ohňový mág rozhodně nemůže mít za potomka mága vody. Oheň a voda jsou dva protiklady, jedno nemůže vzniknout z druhého - Obě by měly mít magii stejnou, obzvlášť pokud gen magie pochází jen od jednoho rodiče.

4) Píšeš že se bojí hluboké vody, ale není uvedené proč. Jako mág vody by ani neměla důvod, jelikož se díky své magii jednoduše utopit nemůže (REALIE - MAGIE - MAGIE VODY)

5) Pokud chodí ve Frystabergu pravidelně lovit na více než jeden den, předpokládám, že se to týká převážně jarních měsíců, kdy je teplota v zemi pro lidi příznivější (mezi -15°C a -25°C). Bylo by dobré to do textu zakomponovat a vzít to na vědomí.

6) Kolik jí bylo, když se magie projevila? Bylo to v těch 16? Nebo dříve? Znovu upozorňuji na rozdílnost magie vody a ohně. Ohňový mág, vodního mnoho nenaučí, jelikož jsi jsou vzájemnými protiklady a tvoří slabinu sobě navzájem.

7) Zajímavost - fakt, že je někdo mágem není důvodem k nenávisti, je možné, že by ostatní vesničané nebyli nadšení (hlavně raksasené, jelikož oheň je jednou z jejich slabin), ale důvodem by nebyl fakt, že je mágem, jako spíše druh její magie. O vnímání druhých ras si můžeš něco přečíst v EXTRAS - VZÁJEMNÉ VZTAHY

8) Doporučení: Jelikož její matka žila v Collegiu, je větší pravděpodobnost, že by ji neposlala jen tak hledat učitele - což by nemuselo být úspěšné, ale odkázala by ji na magickou akademii v Lumině Alteřře. Vzhledem k možnostem a faktu, že tvá postava svou magii nebude pravděpodobně ovládat tak dobře, je to nejlepší možnost. Potom by nebyla zaměstnáním lovkyně, ale studentkou akademie.


V případě dotazů se mi můžeš ozvat do vzkazů na discordu, opravenou registraci prosím pošli znovu jako odpověď v komentářích na tento článek. Děkuji.


img